Britney Spears Greece | The Best Greek Britney Forum
GR: Καλωσήρθατε στο #1 ελληνικό forum αφιερωμένο στην πριγκίπισσα της pop, Britney Spears! Εγγραφείτε τώρα!

EN: Welcome to the #1 Greek forum dedicated to the princess of pop, Britney Spears! Register now!

DE: Herzlich Willkommen im besten griechischen Forum gewidmet an pop Prinzessin Britney Spears! Registriere dich hier!
Britney Spears Greece | The Best Greek Britney Forum
GR: Καλωσήρθατε στο #1 ελληνικό forum αφιερωμένο στην πριγκίπισσα της pop, Britney Spears! Εγγραφείτε τώρα!

EN: Welcome to the #1 Greek forum dedicated to the princess of pop, Britney Spears! Register now!

DE: Herzlich Willkommen im besten griechischen Forum gewidmet an pop Prinzessin Britney Spears! Registriere dich hier!
Britney Spears Greece | The Best Greek Britney Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Καλωσήρθατε στο καλύτερο ελληνικό forum της Britney Spears!
 
YoutubeYoutube  TwitterTwitter  FacebookFacebook  HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Thalia Sodi

Go down 
+9
crazy_girl
Bellatrix Black
Simone
HiddenFantasy
Bitch
olympiap1994
BritneySpearsGreece
Jorgito
ProExciter
13 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
*D~A~D*
Member
Member
*D~A~D*


Posts : 231
Points : 37400
Join date : 2010-08-09
Age : 41
Location : Greece/Athens/Petroupoli

Thalia Sodi - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Thalia Sodi   Thalia Sodi - Page 3 EmptySat 14 Aug 2010, 9:33 pm

sto kanali bounce
to remix
pou einai h Thaly sto venzinadiko me to boy pou erxetai bla bla bla Razz
Back to top Go down
http://lady-gaga-goddess.forumotion.com/forum.htm
crazy_girl
Junior Member
Junior Member
crazy_girl


Posts : 136
Points : 31613
Join date : 2010-05-21
Age : 40

Thalia Sodi - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Thalia Sodi   Thalia Sodi - Page 3 EmptySat 14 Aug 2010, 10:56 pm

*D~A~D* wrote:
sto kanali bounce
to remix
pou einai h Thaly sto venzinadiko me to boy pou erxetai bla bla bla Razz


auto to exo grapsi apo to mad, exo polu uliko apo thalia. perissotero kai apo tin oreiro tha elega!!! Laughing
Back to top Go down
http://www.nataliaoreiro.gr
Jorgito
Member
Member
Jorgito


Posts : 281
Points : 31195
Join date : 2009-07-18
Location : Athens

Thalia Sodi - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Thalia Sodi   Thalia Sodi - Page 3 EmptyMon 16 Aug 2010, 2:29 pm

paidia h thalia eixe mia 8etia pou paizotan SYNEXEIA sto mad (1998-2005)
kai ginotan xamos...
eidika merka clips ta exw petyxei xiliades fores sth zwh m otan hmoun mikros opws Amor a la mexicana (REMIX), Arrasando, Regresa a mi, Tu y yo, I want you, Mujer latina, EEMYUE, No me ensenaste, Baby I'm i love kai exw petyxei aretes fores to You know he never loved you otan eixe bgei. Exo thn entypwsh pws to teleytaio clip p efere to mad htan to Seduccion. Pane 5 xronia omws apo tote.
Tyxaia kalokairi tou 2008 eixa petyxei to Baby I'm in love kai to I want you kai ektote den ksanaeida clip.
Bebaia apoti fainetai paiksan pali to Amor a la mexicana (remix) p exan na t paiksoun apo to 2006
video clip to opoio kykloforhse to 1998
apokei na katalabet poso "enhmerwmeno" kanali einai oso afora ta mousika drwmena
kai malista gia mia tragoudistria pou:
a) ektote exei kykloforhsei polla cd k clips
b) einai aptis pio emporkes sthn Ellada me stathero koino panw apo mia dekaetia twra
Back to top Go down
crazy_girl
Junior Member
Junior Member
crazy_girl


Posts : 136
Points : 31613
Join date : 2010-05-21
Age : 40

Thalia Sodi - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Thalia Sodi   Thalia Sodi - Page 3 EmptyMon 16 Aug 2010, 4:58 pm

I thalia mporis na eixei koino stin ellada alla ta mousika kanalia mas dn tin dixnoun!! einai megalos ratsismos!!
Back to top Go down
http://www.nataliaoreiro.gr
Jorgito
Member
Member
Jorgito


Posts : 281
Points : 31195
Join date : 2009-07-18
Location : Athens

Thalia Sodi - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Thalia Sodi   Thalia Sodi - Page 3 EmptyTue 05 Oct 2010, 1:25 pm

Ανανεωμένη, με περισσότερη δύναμη και άκρως προετοιμασμένη για να απολαύσει τα καλύτερα χρόνια της ζωής της : έτσι περιγράφεται η Μεξικάνα τραγουδίστρια Ταλία.

Τα τελευταία χρόνια ήταν γεμάτα συγκίνηση και όταν είχε αποτυχίες, έβαλε τα δυνατά για να φτάσει πιο ψηλά, εκεί που επιδιώκει.Μετά την εμπορική αποτυχία του άλμπουμ Lunada το 2008, κατάφερε να φτάσει ξανά στις πρώτες θέσεις των charts με το τραγούδι Equivocada, σε στίχους του Μάριο Ντομ, και σήεμρα γιορτάζει την επιτυχία της.Λίγο μετά την κυκλοφορία της επανέκδοσης του άλμπουμ της ως "Primera Fila...Un ano despues" (Ένας χρόνος μετά), η τραγουδίστρια μας παραχώρησε συνέντευξη μέσα από το σπίτι της στη Νέα Υόρκη.Αν και είναι επιφυλακτική όσο αφορά την προσωπική της ζωή, η Μεξικάνα δεν δίστασε να μοιραστεί μαζί μας λίγη από την ιδιωτική της ζωή και μίλησε και για την κόρη της, που σε λίγες μέρες θα γίνει 3 χρονών.

Την τελευταία φορά που μιλήσατε με το Viva, μερικοί άνθρωποι είπαν πως δεν έβλεπαν λαμπρό μέλλον στην καριέρα σας, χωρίς αμφιβολία όμως με το Primera Fila καταφέρατε και πάλι να έχετε επιτυχία. Τί θα λέγατε σε αυτούς που δεν πίστεψαν σε σας;

- Τίποτα. Πιστεύω πως το σημαντικό είναι να εστιάζω στις καλές κριτικές που σε διαμορφώνουν και νομίζω πως έζω ζήσει υπέροχες στιγμές. Από την δημιουργία αυτού του δίσκου, μέχρι την ιδέα και τον καρπό του τι σημαίνει Primera Fila, και όταν ξαφνικά βλέπω το "Ένας χρόνος μετά", το αποτέλεσμα και η ικανοποίηση που αμς έχει αφήσει ο δίσκος, τόσο στην δισκογραφική μου και την ομάδα μου, όσο και σε εμένα φυσικά. Είναι υπέροχο να βλέπεις πως οι θαυμαστές μου με ακολουθούν πάντα, πιστεύουν σε μένα και κυρίως, επειδή αυτός ο δίσκος ήταν μία γέφυρα που με ένωσε με άλλου είδους ακολουθητές που δεν είχαν παρακολουθήσει τόσο την δουλειά μου και ξαφνικά με ανακάλυψαν, με αυτό το υλικό και αυτά τα τραγούδια, κάτι καινούριο και διαφορετικό, ήδη έχει ωριμάσει αυτή η πλευρά μου και μου αρέσει.

Πολλοί άνθρωποι μου λένε πως γενικά δεν μου αρέσει η Ταλία, αλλά λατρεύω το Equivocada. Γιατί πιστεύετε πως το κοινό δέχτηκε τόσο ένθερμα αυτό το τραγούδι;

-Πιστεύω πως είναι ένα τραγούδι που ο κόσμοσ προσωποποιεί με τον εαυτό του. Ειλικρινά, ποιός δεν έχει νιώσει στην ζωή του ότι έκανε λάθος/λάθη; Νομίζω πως ταιριάζει σε όλο τον κόσμο, άντρες και γυναίκες, που κάποια στιγμή της ζψής τους αναρωτιούνται αν είναι ευτυχισμένοι ή αν τελικά είναι δυστυχισμένοι. Πιστεύω πως αυτό ήταν το κλειδί της επιτυχίας του Equivocada (Έκανα λάθος). Επίσης έχει μια τρομερή μελωδία.

Οι εφημερίδες έγραψαν πως είστε η Μεξικάνα που πούλησε τους περισσότερους δίσκους φέτος. Νιώθετε ανανεωμένη επαγγελματικά;

-Νιώθω πολύ χαρούμενη. Η μουσική βιομηχανία που ζούμε βρίσκεται σε χάος, ξέρουμε πως ο κόσμος κατεβάζει τα τραγούδια από το ίντερνετ ή τα στέλνει μέσω αρχείων ή τα αγοράζει πειρατικά. Οι φυσικές πωλήσεις των CD έχουν μειωθεί, και έτσι είναι απίστευτο για πότε πουλήθηκε μισό εκατομμύριο αντίτυπα σε αυτή την δύσκολη αγορά. Είναι θαύμα και τεράστια επιτυχία.

Ποιό ήταν το κίνητρο για την επανακυκλοφορία του δίσκου;

-Η γιορτή όλων όσων έχουμε ζήσει με αυτό τον δίσκο και κυρίως να δώσω κάτι διαφορετικό στον κόσμο αφού πάντα είναι ωραίο να βάζεις μια φρεσκάδα στη δουλειά και είχαμε 2 τραγούδια που δεν είχαμε συμπεριλάβει, και ήθελα ο κόσμος με κάποιο τρόπο να τα γνωρίσει και να τα αποκτήσει. Ήταν μια εξαιρετική ευκαιρία.

Ποιά είναι τα 2 ακυκλοφόρητα τραγούδια που αναφέρετε;

-Το ένα λέγεται Pienso en ti και ήταν η πρώτη μου μεγάλη ρομαντική επιτυχία, όταν ξεκίνησα σαν σόλο τραγουδίστρια. Είναι σαν ένα remake νοσταλγίας για εκείνη την εποχή και μας βγήκε καταπληκτικό. Και το άλλο τραγούδι είναι πολύ ωραίο και λέγεται Ay amor. Και τα 2 είναι πολύ όμορφα.

Έχει επίσης επιπρόσθετες σκηνές από την συνέντευξη που δεν είχαμε δει. Με τί ε΄χει να κάνει ακριβώς;

- Είναι ένα ντοκυμαντέρ της ζωής μου, της ιστορίας μου και της καριέρας μου, και της οπτικής γωνίας με την οποία έχω θεωρήσει τα πράγματα. Επίσης στην επανέκδοση υπάρχει το ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ ΜΕΤΑ, δηλαδή τα όσα έχουν συμβεί φέτος, όλο αυτό το καιρό που είμασταν σε επικοινωνία με τον κόσμο και είδαμε την αντίδραση, λίγο απ'όσα συνέβησαν, επίσης περιλαμβάνονται τα παρασκήνια.

Tο 2008 η καριέρα σας χτυπήθηκε από τον ιό Lyme. Υποφέρει η υγεία σας ακόμα από αυτή την ασθένεια;

- Είμαι πολύ καλά στην υγεία μου, χαρούμενη που είμαι καλά, δυνατή και ήρεμη. Με προσέχω πολύ, εστιάζω στο να έχω μία θετική ζωή, με υγεία, να τρέφομαι καλά και έτσι η θεραπεία έχει μεγαλύτερη επιτυχία και τα πράγματα πάνε καλύτερα.

Ποιές ήταν οι πιο δύσκολες στιγμές αυτής της περιόδου;

- Ήταν πολλές δύσκολες στιγμές, αλλά χάρις αυτές τις ευκαιρίες πήρα διάθεση για να επιστρέψω πιο δοξαστικά. Να αισθανθώ καινούρια, πιο έμπειρη, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο βοήθησε σε όλη αυτή την αλλαγή που φαίνεται έντονα στο Primera Fila. Νομίζω πως και ο κόσμος το ένιωσε, ένιωσε αυτή τη καινούρια γυναίκα που είμαι σήμερα. Απομακρύνομαι σταδιακά από τις στερεοτυπικές εικόνες που ο κόσμος έχει δημιουργήσει για την Ταλία όλα αυτά τα χρόνια. Πιστεύω πως ήρθε σε μία στιγμή που τόσο η αρρώστεια μου, όσο και η γέννηση της κόρης μου με έκαναν να έχω φυσική εξέλιξη ως γυναίκα, αυτή τη γυναίκα που ανέβηκε στο stage για να ηχογραφήσει το Primera Fila.

Και πώς είναι το μωρό;

- Πολύ καλά, σας ευχαριστώ. Σύντομα θα γίνει 3 χρονών!

Εσείς ξεκινήσατε την καριέρα σας μόλις 7 ετών. Θα θέλατε η Σαμπρίνα να αφιερωθεί στον καλλιτεχνικό κόσμο;

- Λοιπόν, στα 5 μου έκανα την πρώτη μου ταινία και μου έδωσαν τα πρώτα μου λεφτά που τα χάλασα σε σοκολάτες (γέλια). Ήταν καταπληκτικά, όμως ειλικρινά, θα ήθελα να αφιερωθεί σε κάτι άλλο. Να γινόταν επιστήμονας, γιατρός, δικηγόρος, μα η μοίρα είναι ζαβολιάρα και έτσι ό,τι και να κάνει, εγώ θα είμαι εκεί μαζί της 1.000 %.

Έχετε δει σε αυτήν όμως κάποιο καλλιτεχνικό ταλέντο;

- Της αρέσει πολύ να τραγουδάει, να χορεύει και να καθόμαστε να την βλέπουμε, μα επίσης είανι πολύ περίεργη, της αρέσει να πηγαίνει στο σχολείο και της αρέσει το μάθημα. Είναι ένα μυστήριο κοριτσάκι.

Χρειάστηκε να πείτε ΟΧΙ σε κάποιες δουλειές επειδή δεν ταίριαζαν στην ιδιότητά σας ως μητέρα;

- Το ένα δεν έχει καμία σχέση με το άλλο. Ως ηθοποιός, τα πράγματα είναι ξεκάθαρα. Ως τραγουδίστρια, ο κόσμος ξέρει πως σε ένα stage μετατρέπομαι σε άγριο θηλυκό και μπορώ να πάρω χίλιες μορφές. Ως επιχειρηματίας, είμαι πιο αρχηγός, και ως παρουσιάστρια ραδιοφωνικής εκπομπής είμαι σε άμεση επαφή με το κοινό, έτσι πιστεύω πως τίποτα δεν συγχέεται με την ιδιότητά μου ως μαμά. Είναι μια ευλογία και ένα θαύμα και δεν έχει καμία σχέση με τα προσωπικά μου επαγγελματικά projects.

Μόλις γίνατε 39 ετών, πώς σας φαίνεται που πλησιάζετε τα 40;

- Βρίσκομαι στην καλύτερη φάση της ζωής μου και χωρίς αμφιβολία πιστεύω πως οι καλύτερες στιγμές τώρα θα έρθουν.

Πώς είναι η σχέση σας με την οικογένειά σας στο Μεξικό;

- Υπέροχη. Φιλονικίες υπάρχουνσε όλες τις οικογένειες. Δεν συνδέομαι με τις ειδήσεις των media, έτσι δεν γνωρίζω τί γράφουν, ούτε με σχολιάζουν οι άνθρωποι που με γνωρίζουν. Ξέρουν καλά πως με μένα είναι άλλος τύπος συζητήσεων, σχετικές με την ζωή σε βάθος και με την θετική ενέργεια παρά με φήμες.

Ποιά θα λέγατε πως ήταν η μεγαλύτερη θυσία που κάνατε για να κατορθώσετε το καλλιτεχνικό σας όνειρο;

- Η μεγαλύτερη θυσία είναι η απομάκρυνση από τα αγαπημένα σου πρόσωπα. Να είσαι μακριά τις Γιορτές και τα γεννέθλια. Αυτά έχουν μεγάλο βάρος και πονάνε, γιατί όταν επιστρέφεις συναντάς άλλο κόσμο και τα ανήψια σου μεγάλωσαν, οι φίλες σου παντρεύτηκαν, έτσι τις χάνουεμα υτές τις στιγμές, μα κερδίζουμε άλλες. Γνωρίζεις τον κόσμο, γνωρίζεις άλλους πολιτισμούς, πλησιάζεις τους ανθρώπους.

Σχεδιάζετε να κυκλοφορήσετε ένα καινούριο studio album ;

- Ναι, το ετοιμάζουμε και είμαστε πολύ συγκινημένοι γιατί είναι κάτι στο οποίο ήδη αρχίσαμε να βαδίζουμε και είμαστε ακόμα εμπνευσμένοι με όσα ζήσαμε με το Primera Fila.

Θα είναι στα αγγλικά ή τα ισπανικά;

- Μάλλον και στα 2. Αν και προφανώς τα ισπανικά είναι το δυνατό μου σημείο.

Έχουν μιλήσει επίσης και για την επιστροφή της Ταλία στην μικρή οθόνη. Ποιές είανι οι πιθανότητες;

- Ως ηθοποιός, περιμένω ένα καλό σενάριο να μου έρθει στα χέρια, που αν με συγκλονίσει, ακόμα δεν μου έχει έρθει κάτι τέτοιο. Είμαι ανοιχτή σε οποινδήποτε ρόλο, είτε στην τηλεόραση, είτε σε μία ταινία ή ακόμα και σε ένα θεατρικό έργο, αρκεί να με αγγίξει ο ρόλος.

Η χώρα σας διασχίζει μία σκληρή κατάσταση λόγω της βίας. Τί μήνυμα έχετε να δώσετε για τους συμπατριώτες σας;

- Κυρίως να έχουν ελπίδα και να ξέρουν πως μόλις γιορτάσαμε μια σπουδαία επέτειο της ανεξαρτησίας μας όπου θυμηθήκαμε τους ήρωες της πατρίδας μας και της ελευθερίας. Ας έχουμε για σύμβολο την ελευθερία του λαού μας, της χώρας μας και της ασφάλειάς μας ως πολίτες.


Πηγή :http://www.nacion.com/2010-10-04/Entretenimiento/NotasDestacadas/Entretenimiento2541539.aspx

Μετάφραση : TLQ Thalia - Greek Fan Club
Ελληνικό φόρουμ θαυμαστών : http://thaliathelatinqueen.forumotion.com
Back to top Go down
ProExciter
Junior Member
Junior Member
ProExciter


Posts : 102
Points : 27228
Join date : 2009-07-18
Age : 33
Location : Rock 'n' Roll Circus

Thalia Sodi - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Thalia Sodi   Thalia Sodi - Page 3 EmptyTue 09 Nov 2010, 12:34 pm

Thalia Sodi - Page 3 Mariatisgeitoniasboxset



ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Αθήνα, 8 Νοεμβρίου 2010


H ΜΑΡΙΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ

(MARIA LA DEL BARRIO)


Το σύγχρονο παραμύθι που θα κλέψει την καρδιά σας!

Η λατινοαμερικάνικη τηλεοπτική σειρά που λάτρεψε όλη η Ελλάδα για πρώτη φορά σε DVD!

26 αξέχαστα επεισόδια με πρωταγωνίστρια τη δημοφιλή ηθοποιό και τραγουδίστρια Thalia σε 13 DVD με ελληνικούς υπότιτλους.

Το πρώτο DVD της σειράς με 2 επεισόδια κυκλοφορεί την Παρασκευή 12/11, εντελώς δωρεάν μαζί με το περιοδικό ΤΗΛΕΡΑΜΑ!

Μια μοναδική ιστορία γεμάτη: συναρπαστικό έρωτα, παθιασμένους χαρακτήρες, ανέλπιστες δολοπλοκίες και συγκινητικές ανατροπές!

Μη χάσετε την επόμενη εβδομάδα (19/11) το 2ο DVD με τα 3ο & 4ο επεισόδια και δώρο τη συλλεκτική θήκη, αποκλειστικά από το περιοδικό ΤΗΛΕΡΑΜΑ!


*Εάν χάσατε κάποιο DVD τηλεφωνήστε στο 801 801 2004.
Back to top Go down
ProExciter
Junior Member
Junior Member
ProExciter


Posts : 102
Points : 27228
Join date : 2009-07-18
Age : 33
Location : Rock 'n' Roll Circus

Thalia Sodi - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Thalia Sodi   Thalia Sodi - Page 3 EmptyTue 09 Nov 2010, 12:38 pm

to parapanw einai deltio typou pou stal8hke prin kykloforisei apokleistika sto ellhniko forum ths thalia: Thalia-Diva
http://www.thalia-diva.com/forum.htm


an sas arese h seira agoraste to
an ta paei kala (pou sigoura tha ta paei) mporei na baloune se dvd kai alles tetoies seires
Back to top Go down
Jorgito
Member
Member
Jorgito


Posts : 281
Points : 31195
Join date : 2009-07-18
Location : Athens

Thalia Sodi - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Thalia Sodi   Thalia Sodi - Page 3 EmptyThu 11 Nov 2010, 3:30 pm

Η Ταλία είναι η Μεξικάνα με τις μεγαλύτερες ψηφιακές πωλήσεις!

Thalia Sodi - Page 3 Lareyna

Μπορεί να κυριαρχεί χρόνια τώρα σε πωλήσεις δίσκων στην χώρα της, τώρα όμως έχουμε περάσει σε μία σύγχρονη εποχή. Από το 2008 οι ψηφιακές πωλήσεις μέσω Ίντερνετ ή αλλιώς τα downloads έχουν σημειώσει άνοδο κατά περίπου 3.500% ενώ έχουν μειωθεί κατά 52% οι φυσικές πωλήσεις δίσκων από τα δισκοπωλεία, σύμφωνα με την AMPROFON (Βιομηχανία Δισκογραφίας Μεξικού). Μέσα σε αυτό το χρονικό περιθώριο (2008-2010) συνολικά η Thalia έχει "κατεβαστεί" περίπου 10.000.000 φορές, αυξάνοντας έτσι κατά 10 εκατομμύρια αντίτυπα τις πωλήσεις των albums και των singles της. Στο Μεξικό έσπασε το ρεκόρ, ενώ είναι η μόνη Μεξικάνα τραγουδίστρια που φιγουράρει σε digital charts άλλων χωρών. Στην γενική λίστα λατίνων καλλιτεχνών έρχεται 4η, ενώ πρώτη είναι η Κολομβιανή σταρ Shakira. Οι γενικές πωλήσεις του δίσκου της που βγήκε πέρυσι Primera Fila μόνο στο Μεξικό αγγίζουν τα 450.000 αντίτυπα (300.000 physical + 150.000 digital), και έχει ήδη διαμαντένια επικύρωση. Να σημειώσουμε επίσης πως παρόλο που έχουν περάσει 11 μήνες από την κυκλοφορία του, το άλμπουμ βρίσκεται ακόμη στην 3η θέση σε πωλήσεις στο Μεξικό και επίσης στις πρώτες θέσεις στις περισσότερες ισπανόφωνες χώρες.

Πηγή : Επίσημη Ελληνική Ιστοσελίδα της Ταλία
http://thalia-greece.webnode.com
Back to top Go down
crazy_girl
Junior Member
Junior Member
crazy_girl


Posts : 136
Points : 31613
Join date : 2010-05-21
Age : 40

Thalia Sodi - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Thalia Sodi   Thalia Sodi - Page 3 EmptyThu 11 Nov 2010, 7:14 pm

To Mad φαινεται οτι εχει καβαλησει το καλαμι κατα πολυ. Μονο επιλεκτους καλλιτεχνες μεταδιδει και ξεχανει τους καλλιτεχνες που καποτε ηταν το must του καναλιου. Τι να πω!

Ρε παιδια αληθευει οτι η Ταλια θα ερθει στην Ελλαδα?
Back to top Go down
http://www.nataliaoreiro.gr
ProExciter
Junior Member
Junior Member
ProExciter


Posts : 102
Points : 27228
Join date : 2009-07-18
Age : 33
Location : Rock 'n' Roll Circus

Thalia Sodi - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Thalia Sodi   Thalia Sodi - Page 3 EmptyFri 12 Nov 2010, 12:08 pm

crazy_girl wrote:
To Mad φαινεται οτι εχει καβαλησει το καλαμι κατα πολυ. Μονο επιλεκτους καλλιτεχνες μεταδιδει και ξεχανει τους καλλιτεχνες που καποτε ηταν το must του καναλιου. Τι να πω!

Ρε παιδια αληθευει οτι η Ταλια θα ερθει στην Ελλαδα?
oti 8eloune oi etaireies paizei to mad kai ola ta kanalia Smile
spania 8a kanei ekseresh se kallitexnh kai 8a paiksei video clip tou gt tous aresei
kai efosos h sony greece den kanei promo gia th thalia pws na thn paiksei to mad
kai to kserw pws den kanei promo kai genika tpt gt mia filh mou esteile mail kai ths eipane oti ta mme einai arnhtika me to cd edw
paparies lol!
xwris promo phge 6o sto chart
apla den plhrwnoune apo th sony gia na th promotaroune edw

ps: oso gia thn ellada eixe pei oti tha kanei mia tour kai tha perasei kai apo eurwph (prwta apo ispania) alla exoune perasei mhnes
twra kati akousthke gia tour molis bgalei kainourgio studio album

twra gia tis fhmes pou th theloun na erxetai oti kses kserw
Back to top Go down
crazy_girl
Junior Member
Junior Member
crazy_girl


Posts : 136
Points : 31613
Join date : 2010-05-21
Age : 40

Thalia Sodi - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Thalia Sodi   Thalia Sodi - Page 3 EmptySat 13 Nov 2010, 2:47 am

Μαλακιες, αφου θελουν να κανουν μαλακιες ας κατσουν με αυτες. Δλαδη εγω πρεπει να καθομαι σε καναλια στο διαδικτυω να ενημερονομαι για την Ταλια; Τι μακακιες ειναι αυτες!!
Back to top Go down
http://www.nataliaoreiro.gr
Jorgito
Member
Member
Jorgito


Posts : 281
Points : 31195
Join date : 2009-07-18
Location : Athens

Thalia Sodi - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Thalia Sodi   Thalia Sodi - Page 3 EmptyThu 30 Dec 2010, 1:27 pm

Οι καινούργιες δηλώσεις της Thalia για επόμενο album και επιστροφή στις σαπουνόπερες!

Thalia Sodi - Page 3 162976_174764329223058_125570217475803_412997_5387890_n

Στην συνέντευξη που έδωσε η Thalia στην δημοσιογράφο Stephanie Nolasco σχετικά με το πρόσφατο ντουέτο της με τον Elvis Presley, μίλησε και για πολλά άλλα. Αποκάλυψε πως με το που της έγινε η πρόταση από την δισκογραφική να ηχογραφήσει ένα τέτοιο κομμάτι, δέχτηκε αμέσως διότι αυτή και η μαμά της πάντα ήταν τεράστιες φαν του Έλβις. Μάλιστα είπε πως ως καλλιτέχνης έχει επηρεάσει έντονα την ίδια, όπως και ολόκληρο τον κόσμο όπως υποστηρίζει. Αυτό που της άρεσε και την ευχαρίστησε πιο πολύ σε όλο το project είναι το γεγονός ότι είναι η πρώτη λατίνα που τραγουδάει μαζί με τον Elvis, χάρις την τεχνολογία! Είπε πως το αγαπημένο της τραγούδι του Έλβις είναι το Jailhouse Rock.
Στην συνέχεια ρωτήθηκε αν θα ξαναεπιστρέψει στις τηλενουβέλλες, διότι είναι μία λατρεμένη σταρ της μικρής οθόνης.
Η Ταλία απάντησε το εξής :
"Ξέρεις ήταν μια σπουδαία εποχή, μια σπουδαία ιστορική στιγμή, και ήταν απίστευτο. Ήμουν τυχερή διότι οι σειρές μου πουλήθηκαν σε όλο τον κόσμο, μεταγλωττίστηκαν σε πολλές γλώσσες και τις έχουν δει πάνω από 2 δισεκατομμύρια άνθρωποι. Ήταν κάτι που συμβαίνει μόνο 1 φορά στην ζωή ενός ανθρώπου. Ωστόσο ήταν πολύ δύσκολο, πολύ απαιτητικό. Λατρεύω την ηθοποιϊα και απλά περιμένω το σωστό project. Αυτή τη στιγμή δεν θέλω να νοιώθω σαν σκλάβα ενός ίδιου μοτίβου, θέλω να πετάξω σαν αετός και να διαλέξω τις δουλειές μου. Τραγουδάω, είμαι επιχειρηματίας, έχω την εκπομπή μου στο ραδιόφωνο, είμαι μητέρα, και έτσι θέλω να απλά να μου δοθεί το σωστό σενάριο ως ηθοποιός, αυτό που θα με κάνει να πω πως όλα τα υπόλοιπα τα υπόλοιπα μπορούν να περιμένουν και θα επικεντρωθώ εκεί και θα κάνω τα πάντα για αυτό. Ακόμα όμως δεν μου χει δοθεί ένα τέτοιο σενάριο."
Στην συνέχεια η δημοσιογράφος την ρώτησε για τις ανερχόμενες δουλειές της το 2011.
Η Ταλία έδωσε την εξής απάντηση :
"Βασικά μόλις τώρα ξεκινάμε την διαδικασία του επόμενου δίσκου. Έχουμε ήδη μαζέψει τα τραγούδια, συζητάμε με τους στιχουργούς, κλείνουμε τα studios ηχογράφησης, ξεκινάμε να δουλεύουμε, να συνθέτουμε, και να στιχουργούμε τη μαγεία. Αυτό είναι το καλύτερο μέρος της διαδικασίας ενός άλμπουμ, η παραγωγή, όταν είσαι εκεί, βλέποντας όλες αυτές τις καταπληκτικές ιδέες, νοιώθεις τη μαγεία, και εμείς αυτό κάνουμε. Ελπίζουμε πως κάπου στα τέλη του καλοκαιριού του 2011 θα κυκλοφορήσει. Και επίσης τελειώνω το 3ο βιβλίο μου το οποίο θα είναι λίγο πιο προσωπικό, πιο ταξιδιάρικο, αλλά πολύ εμπνευσμένο, ένα βιβλίο που μπορείς να συνδυάσεις με ένα τρόπο ζωής. ΟΚ, μπορείς να έχεις τα πάντα και να είσαι επιτυχημένος στην δουλειά σου, αλλά επίσης μπορεί να έχεις πολύ άγχος και πολύ λυπημένες μέρες, σπουδαίες στιγμές και ατυχείς καταστάσεις, αλλά μπορείς πάντα αυτό να το μετατρέπεις σε δύναμη και να το χρησιμοποιείς ως εργαλείο για να γίνεις καλύτερος άνθρωπος."
Τέλος, είπε πως η μητρότητα την έχει αλλάξει ως άνθρωπο και την έχει κάνει να αναθεωρήσει βασικές αντιλήψεις για τη ζωή. Υποστηρίζει μάλιστα πως η ζωή της χωρίζεται στην περίοδο πριν την Σαμπρίνα, και στην περίοδο μετά τη Σαμπρίνα.
Το σίγουρο πως η Ταλία είναι πιο αισιόδοξη από ποτέ, και διανύει την καλύτερη φάση της ζωής της, γεμάτη με οικογενειακές στιγμές και επαγγελματικές επιτυχίες!
Back to top Go down
Jorgito
Member
Member
Jorgito


Posts : 281
Points : 31195
Join date : 2009-07-18
Location : Athens

Thalia Sodi - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Thalia Sodi   Thalia Sodi - Page 3 EmptySat 05 Mar 2011, 5:20 pm

Thalia : Έγκυος στο δεύτερο παιδί!

Thalia Sodi - Page 3 780b21889fb2591557caf623d1cf2858_L

Η Thalia, η γνωστή Μεξικάνα superstar της latin pop μουσικής και των τηλενουβέλλων, πλέει σε πελάγη οικογενειακής ευτυχίας!
Όπως ανακοινώθηκε από τα διεθνή δημοσιογραφικά πρακτορεία, η Thalia και ο σύζυγος της, Tommy Mottola (δισκογραφικός παραγωγός) περιμένουν το 2ο παιδάκι τους. Το ζευγάρι παντρεύτηκε το 2000 και το 2007 απέκτησαν την πρώτη τους κόρη Sabrina Sakae.

Η Thalia, αναγνωρισμένη ως μία από τις πιο επιτυχημένες latin τραγουδίστριες παγκοσμίως, έχει πουλήσει πάνω από 40.000.000 δίσκους και η τελευταία της δισκογραφική δουλειά Primera Fila άγγιξε πολυπλατινένιες πωλήσεις. Η δόξα της κορυφώθηκε στα μέσα της δεκαετίας του 90 χάρις τους πρωταγωνιστικούς της ρόλους στις σειρές Μαριμάρ, Μαρία της γειτονιάς και Ροζαλίντα.

Ο Tommy Mottola, πρώην πρόεδρος της Sony Music, έχει υπάρξει το κλειδί για την επιτυχία πολλών βετεράνων του θεάματος όπως : Celine Dion, Destiny's Child, Mariah Carey, Ricky Martin, Shakira, Gloria Estefan, Jessica Simpson, Anastacia, The Dixie Chicks, Jennifer Lopez και Marc Anthony, μεταξύ άλλων.

Μάλιστα ο ίδιος έχει 2 παιδιά από προηγούμενους γάμους του, τον Michael και την Sarah.

http://www.tralala.gr/music-news/item/13672-thalia-egyos
Back to top Go down
ProExciter
Junior Member
Junior Member
ProExciter


Posts : 102
Points : 27228
Join date : 2009-07-18
Age : 33
Location : Rock 'n' Roll Circus

Thalia Sodi - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Thalia Sodi   Thalia Sodi - Page 3 EmptyWed 09 Mar 2011, 12:59 pm

kala einai foverh Smile
to cd ths sto mexico kontevei 400,000 pwlhseis kai 1,5 xrono meta thn kykloforia tou einai akoma sto top 5
deite apo auto to site tis 8eseis tou album sto mexico
http://www.mexicancharts.com/showitem.asp?interpret=Thalia&titel=Primera+fila&cat=a

pragmatika einai tromero auto pou exei kanei se auth th xwra
de nomizw na to exei kanei kanenas allos kallitexnhs me cd tou ston kosmo
mono auth kai oi camila sto mexico

krima pou den kanoune kai allo promo sto cd Crying or Very sad 8a mporouse na dwsei akoma pollaaa kai se alles xwres! ispania px
alla ok kai auta einai apisteuta cheers
perimenoume to epomeno cd
se ksena forums lene pws tha perasei se pwlhseis to primera fila
sto mexico dyskola alla se alles xwres pisteuw pws mporei
Back to top Go down
 
Thalia Sodi
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Thalia - TLQ (Ελληνικό Fan Club)
» Thalia Diva Greek Fan Club
» Η Britney Φοράει Γυαλιά Απο Τη Συλλογή Της Thalia

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Britney Spears Greece | The Best Greek Britney Forum :: General :: Other Artists-
Jump to: